King of the Cage King of the Cage
Cage Fighting   HOME    ABOUT US    CONTACT US    SPONSORSHIP OPPORTUNITIES    NEWS   Cage Fighting Championship

The Icon
The Voice

King of the Cage
King of the Cage Press Release
***All Times Are Eastern Standard Time (EST)***


< BACK            
Dec 2011 Nov 2011 Oct 2011 Sept 2011 Aug 2011 Jul 2011
= BACK TO TOP
** = PAY-PER-VIEW
DAY SHOW TITLE CHANNEL GUIDE

Sat 12-31 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 11:00pm. Network: CSNCA.

Sat 12-31 Cage Quest 2 Kawia Morton vs. Mike Gonzalez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 12-31 Greatest K.O.'s #5** DirecTV Channel 503**
    Time: 7:00pm. Network: inDemand PPV.

Fri 12-30 Greatest K.O.'s #5** DirecTV Channel 503**
    Time: 6:00am. Network: inDemand PPV.

Fri 12-30 Cage Quest 2 Kawia Morton vs. Mike Gonzalez DirecTV Channel 635
    Time: 1:00am. Network: MSG+.

Thu 12-29 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Wed 12-28 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Wed 12-28 Cage Quest 2 Kawia Morton vs. Mike Gonzalez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 10:30am. Network: SUN.

Wed 12-28 To Be Announced DirecTV Channel 699
    Time: 2:00am. Network: CSNCA.

Mon 12-26 To Be Announced Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00pm. Network: NESN.

Mon 12-26 Cage Quest 2 Kawia Morton vs. Mike Gonzalez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 12-26 Cage Quest 2 Kawia Morton vs. Mike Gonzalez Dish Network Channel 421
    Time: 9:00pm. Network: CST.

Sun 12-25 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 12-25 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sat 12-24 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 11:00pm. Network: CSNCA.

Sat 12-24 Cage Quest 1 Kenneth Alexander VS. Josh Hinkle Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 12:30am. Network: SUN.

Thu 12-22 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Wed 12-21 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Wed 12-21 Cage Quest 1 Kenneth Alexander VS. Josh Hinkle DirecTV Channel 635
    Time: 2:00am. Network: MSG+.

Wed 12-21 Cage Quest 1 Kenneth Alexander VS. Josh Hinkle Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 4:0pm. Network: MavTV.

Mon 12-19 Cage Quest 1 Kenneth Alexander VS. Josh Hinkle Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 4:00pm. Network: inDemand PPV.

Mon 12-19 Cage Quest 1 Kenneth Alexander VS. Josh Hinkle Dish Network Channel 421  
    Time: 11:00am. Network: CST.

Mon 12-19 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 12:00am. Network: CSNCA.

Sun 12-18 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 12-18 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sat 12-17 King Pin / Jr Welterweight Title Bout: Cody Pfister vs. Tim Means Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 2:00am. Network: CSNCA.

Fri 12-16 To Be Announced Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00pm. Network: NESN.

Thu 12-15 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Wed 12-14 King Pin / Jr Welterweight Title Bout: Cody Pfister vs. Tim Means DirecTV Channel 635
    Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Wed 12-14 King Pin / Jr Welterweight Title Bout: Cody Pfister vs. Tim Means Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 11:00pm. Network: SUN.

Wed 12-14 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Wed 12-14 King Pin / Jr Welterweight Title Bout: Cody Pfister vs. Tim Means Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 10:00pm. Network: SUN.

Wed 12-14 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 5:00am. Network: CSNCA.

Mon 12-12 To Be Announced Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00pm. Network: NESN.

Mon 12-12 King Pin / Jr Welterweight Title Bout: Cody Pfister vs. Tim Means Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 9:00pm. Network: SUN.

Sun 12-11 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 12-11 Highland DirecTV Channel 635  
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sun 12-11 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 8:00am. Network: inDemand PPV.

Sat 12-10 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 1:00pm. Network: SUN.

Sat 12-10 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 4:00am. Network: CSNCA.

Fri 12-09 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato Check local cable listings
    Time: 4:00pm. Network: TCN.

Fri 12-09 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 10:00am. Network: inDemand PPV.

Thu 12-08 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Thu 12-08 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato Check local cable listings  
    Time: 3:30am. Network: TCN.

Wed 12-07 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Wed 12-07 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 8:00pm. Network: inDemand PPV.

Wed 12-07 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato DirecTV Channel 635
    Time: 12:00am. Network: MSG+.

Wed 12-07 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 10:30am. Network: SUN.

Wed 12-07 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 7:00am. Network: CSNCA.

Tue 12-06 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato Check local cable listings
    Time: 11:00pm. Network: TCN.

Mon 12-05 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 10:00pm. Network: SUN.

Mon 12-05 Rising Sun Jeremiah Castillo vs. Gerlad Lovato Dish Network Channel 421
    Time: 9:00pm. Network: CST.

Mon 12-05 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 4:00pm. Network: inDemand PPV.

Sun 12-04 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 12-04 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 4:00pm. Network: inDemand PPV.

Sun 12-04 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 5:00am. Network: CSNCA.

Sun 12-04 Laughlin DirecTV Channel 635  
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sat 12-03 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 1:00pm. Network: SUN.

Sat 12-03 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 8:00am. Network: CSNCA.

Sat 12-03 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 7:00am. Network: inDemand PPV.

Fri 12-02 To Be Announced Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00pm. Network: NESN.

Fri 12-02 To Be Announced Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 8:00pm. Network: NESN.

Fri 12-02 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca Check local cable listings
    Time: 4:00pm. Network: TCN.

Thu 12-01 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca DirecTV Channel 635  
    Time: 3:30am. Network: MSG+.

Thu 12-01 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 2:00pm. Network: inDemand PPV.

Thu 12-01 Native Warriors DirecTV Channel 635  
    Time: 12:30am. Network: MavTV.

Wed 11-30 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 8:00pm. Network: inDemand PPV.

Wed 11-30 Native Warriors Check local cable listings
    Time: 10:30am. Network: MavTV.

Wed 11-30 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 10:30am. Network: SUN.

Mon 11-28 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00pm. Network: NESN.

Mon 11-28 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca Dish Network Channel 421
    Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 11-28 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 10:00Am. Network: inDemand PPV.

Mon 11-28 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 2:00am. Network: SUN.

Sun 11-27 Native Warriors Check local cable listings  
    Time: 4:0pm. Network: MavTV.

Sun 11-27 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 503**
    Time: 4:00pm. Network: inDemand PPV.

Sun 11-27 Native Warriors Check local cable listings  
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sun 11-27 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 2:00am. Network: CSNCA.

Sat 11-26 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 501**
    Time: 1:00pm. Network: inDemand PPV.

Sat 11-26 First Defense Kris Armbrister vs. Jesus Morales / Marvin Garcia vs. Jared Papazian Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 11:00pm. Network: SUN.

Fri 11-25 Greatest K.O.'s #4** DirecTV Channel 501**
    Time: 10:00pm. Network: inDemand PPV.

Fri 11-25 Fight to Live Frank Morris vs. Frank Baca Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00pm. Network: NESN.

Fri 11-25 First Defense Kris Armbrister vs. Jesus Morales / Marvin Garcia vs. Jared Papazian DirecTV Channel 635
    Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Thu 11-24 First Defense Kris Armbrister vs. Jesus Morales / Marvin Garcia vs. Jared Papazian Check local cable listings
    Time: 4:00pm. Network: TCN.

Thu 11-24 Inferno Check local cable listings  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Thu 11-24 First Defense Kris Armbrister vs. Jesus Morales / Marvin Garcia vs. Jared Papazian Check local cable listings
    Time: 12:00am. Network: TCN.

Wed 11-23 First Defense Kris Armbrister vs. Jesus Morales / Marvin Garcia vs. Jared Papazian Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 10:30am. Network: SUN.

Wed 11-23 Inferno Check local cable listings
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Mon 11-21 First Defense Kris Armbrister vs. Jesus Morales / Marvin Garcia vs. Jared Papazian Check local cable listings
    Time: 10:00pm. Network: TCN.

Mon 11-21 First Defense Kris Armbrister vs. Jesus Morales / Marvin Garcia vs. Jared Papazian Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 2:00am. Network: SUN.

Sun 11-20 Turbulence Check local cable listings  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 11-20 Turbulence Check local cable listings
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sun 11-20 To Be Announced Check local cable listings
    Time: 2:00am. Network: TCN.

Sat 11-19 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 11-19 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Check local cable listings  
    Time: 10:00pm. Network: TCN.

Thu 11-17 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Check local cable listings
    Time: 4:00pm. Network: TCN.

Thu 11-17 Thunder Check local cable listings  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Wed 11-16 Thunder Check local cable listings
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Wed 11-16 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 10:30am. Network: SUN.

Sun 11-16 To Be Announced Check local cable listings
    Time: 4:00am. Network: TCN.

Wed 11-16 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt DirecTV Channel 635
    Time: 12:00am. Network: MSG+.

Tue 11-15 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Check local cable listings
    Time: 10:00pm. Network: TCN.

Tue 11-15 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 11:30am. Network: SUN.

Tue 11-15 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 4:00am. Network: CSNCA.

Mon 11-14 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 10:00pm. Network: SUN.

Mon 11-14 To Be Announced Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00am. Network: NESN.

Mon 11-14 Homecoming Brad Burrick vs. Chad Herrick / Angelo Popofski vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 7:00pm. Network: SUN.

Sun 11-13 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 8:00pm. Network: SUN.

Sun 11-13 Sniper Check local cable listings  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 11-13 Sniper Check local cable listings
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sun 11-13 To Be Announced Check local cable listings
    Time: 2:00am. Network: TCN.

Sat 11-12 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sun 11-12 To Be Announced Check local cable listings
    Time: 4:00am. Network: TCN.

Sun 11-11 To Be Announced Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
    Time: 9:00pm. Network: NESN.

Fri 11-11 To Be Announced DirecTV Channel 698  
    Time: 4:00am. Network: CSNCA.

Thu 11-10 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Check local cable listing
    Time: 4:00pm. Network: TCN.

Thu 11-10 Empire Check local cable listings  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Thu 11-10 Empire Check local cable listings
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Wed 11-09 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 10:30am. Network: SUN.

Sun 11-09 To Be Announced Check local cable listings
    Time: 4:00am. Network: TCN.

Wed 11-09 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez DirecTV Channel 635  
    Time: 12:00am. Network: MSG+.

Tue 11-08 To Be Announced DirecTV Channel 698
    Time: 4:00am. Network: CSNCA.

Mon 11-07 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Check local cable listing  
    Time: 10:30pm. Network: TCN.

Mon 11-07 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 9:00pm. Network: SUN.

Mon 11-07 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Check local cable listing  
    Time: 9:00pm. Network: TCN.

Mon 11-07 Apocalypse 2 Tyrel Brown vs. David Roberts / William Albrecht vs. David Gomez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
    Time: 2:00am. Network: SUN.

Sun 11-06 Civil War II Check local cable listings  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 11-06 Civil War II Check local cable listings
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sat 11-05 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 11-05 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Check local cable listings
    Time: 12:30am. Network: TCN.

Fri 11-04 To Be Announced DirecTV Channel 698  
    Time: 4:00am. Network: CSNCA.

Fri 11-04 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones DirecTV Channel 635
    Time: 1:00am. Network: MSG+.

Thu 11-03 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Check local cable listings  
    Time: 4:00pm. Network: TCN.

Thu 11-03 Okinawa Check local cable listings
    Time: 10:00pm. Network: MavTV.

Thu 11-03 Okinawa Check local cable listings  
    Time: 3:30am. Network: MavTV.

Wed 11-02 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Check local cable listings
    Time: 3:00pm. Network: TCN.

Wed 11-02 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
    Time: 10:30am. Network: SUN.

Tue 11-01 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Check local cable listings
    Time: 7:00pm. Network: TCN.

Tue 11-01 To Be Announced DirecTV Channel 698  
    Time: 4:00am. Network: CSNCA.

Mon 10-31 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Check local cable listings
  Time: 10:30pm. Network: TCN.

Mon 10-31 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Check local cable listings  
  Time: 8:00pm. Network: TCN.

Mon 10-31 Apocalypse 1 Anthony Kellen vs. Treston Thomison / Tony Lopez vs. Esteves Jones Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
  Time: 2:00am. Network: SUN.

Sun 10-30 Native Warriors Check local cable listings  
    Time: 4:00pm. Network: MavTV.

Sun 10-30 Native Warriors Check local cable listings
    Time: 11:00am. Network: MavTV.

Sat 10-29 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
  Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 10-29 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez Check local cable listings
  Time: 10:00pm. Network: TCN.

Thu 10-27 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez Check local cable listings  
  Time: 4:00pm. Network: TCN.

Wed 10-26 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653
  Time: 10:30am. Network: SUN.

Wed 10-26 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez DirecTV Channel 635
  Time: 12:00am. Network: MSG+.

Fri 10-21 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
  Time:  9:00pm . Network: NESN.

Mon 10-24 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez Dish Network Channel 421  
  Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 10-24 High Altitude Javier Rubio VS Isaque Martinez Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653
  Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 10-22 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
  Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 10-22 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Check local cable listings
  Time: 4:00pm. Network: TCN.

Fri 10-21 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628  
  Time: 9:00pm. Network: NESN.

Fri 10-21 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
  Time: 8:00pm. Network: NESN.

Thu 10-20 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Check local cable listings
  Time: 4:00pm. Network: TCN.

Wed 10-19 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653
Time: 10:30am. Network: SUN.

Wed 10-19 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales DirecTV Channel 635  
Time: 12:00am. Network: MSG+.

Mon 10-17 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Dish Network Channel 421
Time: 10:30pm. Network: CST.

Mon 10-17 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628  
Time: 9:00pm. Network: NESN.

Mon 10-17 Overdrive 2 Trisha Clark VS Brenda Gonzales Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 10-15 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Thu 10-13 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Check local cable listings
Time: 7:00pm. Network: TCN.

Wed 10-12 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
Time: 10:30am. Network: SUN.

Wed 10-12 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez DirecTV Channel 635
Time: 12:00am. Network: MSG+.

Wed 10-12 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628  
Time: 9:00pm. Network: NESN.

Wed 10-12 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
Time: 8:00pm. Network: NESN.

Tue 10-11 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Check local cable listings  
Time: 12:00am. Network: TCN.

Mon 10-10 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Dish Network Channel 421
Time: 10:30pm. Network: CST.

Mon 10-10 Overdrive 1 Jeremy Spoon VS Donald Sanchez Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Fri 10-07 Turning Point 2 Crane vs Rivas, Lewis vs Winston, Gooch vs Freeman, Toney vs Scharf Check local cable listings
Time: 6:30pm. Network: TCN.

Thu 10-06 Turning Point 2 Crane vs Rivas, Lewis vs Winston, Gooch vs Freeman, Toney vs Scharf Check local cable listings  
Time: 4:00pm. Network: TCN.

Wed 10-05 Turning Point 2 Crane vs Rivas, Lewis vs Winston, Gooch vs Freeman, Toney vs Scharf Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653
Time: 10:30am. Network: SUN.

Wed 10-05 Turning Point 2 Crane vs Rivas, Lewis vs Winston, Gooch vs Freeman, Toney vs Scharf DirecTV Channel 635  
Time: 12:00am. Network: MSG+.

Mon 10-03 Turning Point 2 Crane vs Rivas, Lewis vs Winston, Gooch vs Freeman, Toney vs Scharf Dish Network Channel 421
Time: 10:30pm. Network: CST.

Mon 10-03 Turning Point 2 Crane vs Rivas, Lewis vs Winston, Gooch vs Freeman, Toney vs Scharf Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 10-03 Turning Point 2 Crane vs Rivas, Lewis vs Winston, Gooch vs Freeman, Toney vs Scharf Dish Network Channel 434 / DirecTV Channel 628
Time: 9:00pm. Network: NESN.

Fri 09-30 Turning Point 1 Clark vs Rampage, Gantt vs Hahn, Papazian vs Hyatt DirecTV Channel 635  
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Thu 09-29 Turning Point 1 Clark vs Rampage, Gantt vs Hahn, Papazian vs Hyatt Check local cable listings
Time: 10:00pm. Network: TCN.

Thu 09-29 Turning Point 1 Clark vs Rampage, Gantt vs Hahn, Papazian vs Hyatt Check local cable listings  
Time: 4:00pm. Network: TCN.

Tue 09-27 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:00am. Network: ALT.

Tue 09-27 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 09-26 Turning Point 1 Clark vs Rampage, Gantt vs Hahn, Papazian vs Hyatt Dish Network Channel 421
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 09-26 Turning Point 1 Clark vs Rampage / Gantt vs Hahn / Papazian vs Hyatt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 09-26 Turning Point 1 Clark vs Rampage / Gantt vs Hahn / Papazian vs Hyatt Check local cable listings
Time: 2:00am. Network: TCN.

Mon 09-26 Turning Point 1 Clark vs Rampage, Gantt vs Hahn, Papazian vs Hyatt Check local cable listings  
Time: 2:00am. Network: TCN.

Mon 09-26 Turning Point 1 Clark vs Rampage, Gantt vs Hahn, Papazian vs Hyatt Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 09-24 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 09-24 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings
Time: 11:00pm. Network: TCN.

Sat 09-24 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 421  
Time: 11:00pm. Network: CST.

Sat 09-24 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 09-24 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 09-24 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings
Time: 7:00pm. Network: TCN.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 10:30pm. Network: ALT.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings
Time: 8:00pm. Network: TCN.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 421  
Time: 8:00pm. Network: CST.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings
Time: 8:00pm. Network: TCN.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera DirecTV Channel 635  
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings  
Time: 1:00pm. Network: TCN.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 421
Time: 1:00pm. Network: CST.

Fri 09-23 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera DirecTV Channel 635  
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Thu 09-22 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings
Time: 11:00pm. Network: TCN.

Thu 09-22 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 421  
Time: 11:00pm. Network: CST.

Thu 09-22 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings
Time: 11:00pm. Network: TCN

Tue 09-20 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings
Time: 10:30pm. Network: TCN.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera DirecTV Channel 635  
Time: 10:30pm. Network: MSG+.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 421
Time: 10:30pm. Network: CST.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 421
Time: 10:30pm. Network: CST.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Check local cable listings  
Time: 2:00am. Network: TCN.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 421
Time: 2:00am. Network: CST.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 09-19 Empire 2 Flyweight Championship: Jared Papazian vs Jimmie Rivera Dish Network Channel 422, DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 09-17 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 4:00am. Network: ALT.

Fri 09-16 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Thu 09-15 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 11:00pm. Network: ALT.

Thu 09-15 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke Check local cable listings
Time: 7:00pm. Network: TCN.

Tue 09-13 Shock Wave 2 Chavez vs Mesa / Johnson vs Magnani / Aviles vs Bunnell / Davis vs Limond / Bucia vs Christy Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 09-12 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke Check local cable listings
Time: 10:30pm. Network: TCN.

Mon 09-12 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf Check local cable listings  
Time: 7:00pm. Network: TCN.

Mon 09-12 Empire 1 Super Heavyweight Championship: Esteves Jones vs Neil Cooke Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Fri 09-09 Shock Wave 2 Chavez vs Mesa / Johnson vs Magnani / Aviles vs Bunnell / Davis vs Limond / Bucia vs Christy Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 10:30pm. Network: ALT.

Fri 09-09 Shock Wave 2 Chavez vs Mesa / Johnson vs Magnani / Aviles vs Bunnell / Davis vs Limond / Bucia vs Christy Check local cable listings
Time: 8:00pm. Network: TCN.

Wed 09-07 Shock Wave 2 Chavez vs Mesa / Johnson vs Magnani / Aviles vs Bunnell / Davis vs Limond / Bucia vs Christy DirecTV Channel 635  
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Tue 09-06 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 09-05 Shock Wave 2 Chavez vs Mesa / Johnson vs Magnani / Aviles vs Bunnell / Davis vs Limond / Bucia vs Christy Check local cable listings  
Time: 7:30pm. Network: TCN.

Mon 09-05 Shock Wave 2 Chavez vs Mesa / Johnson vs Magnani / Aviles vs Bunnell / Davis vs Limond / Bucia vs Christy Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 09-03 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 09-03 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Fri 09-02 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 10:30pm. Network: ALT.

Fri 09-02 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Wed 08-31 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf DirecTV Channel 635
Time: 5:00pm. Network: MSG+.

Wed 08-31 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf DirecTV Channel 635
Time: 5:00pm. Network: MSG+.

Tue 08-30 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:00am. Network: ALT.

Tue 08-30 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 08-29 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 421  
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 08-29 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf Check local cable listings
Time: 7:30pm. Network: TCN.

Mon 08-29 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 08-29 Shock Wave 1 Lara vs Paiva / Maxwell vs Samaro / Muramoto vs Bennett / Gaines vs Metcalf Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 08-29 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings  
Time: 12:00am. Network: TCN.

Sat 08-27 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 08-27 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 08-27 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf DirecTV Channel 635
Time: 10:00pm. Network: MSG+.

Sat 08-27 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn DirecTV Channel 635  
Time: 10:00pm. Network: MSG+.

Sat 08-27 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf DirecTV Channel 635
Time: 3:00am. Network: MSG+.

Sat 08-27 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn DirecTV Channel 635  
Time: 3:00am. Network: MSG+.

Sat 08-27 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:30am. Network: ALT.

Sat 08-27 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:30am. Network: ALT.

Fri 08-26 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Fri 08-26 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Fri 08-26 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Check local cable listings
Time: 8:00pm. Network: TCN.

Fri 08-26 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings  
Time: 8:00pm. Network: TCN.

Fri 08-26 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Fri 08-26 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn DirecTV Channel 635  
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Fri 08-26 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings
Time: 2:00am. Network: TCN.

Thu 08-25 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Check local cable listings  
Time: 9:00pm. Network: TCN.

Thu 08-25 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings
Time: 9:00pm. Network: TCN.

Thu 08-25 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings  
Time: 11:30am. Network: TCN.

Thu 08-25 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings
Time: 6:00am. Network: TCN.

Thu 08-25 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings  
Time: 12:00am. Network: TCN.

Wed 08-24 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf DirecTV Channel 635
Time: 5:00pm. Network: MSG+.

Wed 08-24 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn DirecTV Channel 635  
Time: 5:00pm. Network: MSG+.

Wed 08-24 Texas 1 Welterweight Title Bout: Anselmo Martinez vs. Quinn Mulhern Check local cable listings
Time: 4:00am. Network: TCN.

Tue 08-23 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Check local cable listings  
Time: 7:30pm. Network: TCN.

Tue 08-23 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Mar Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:00am. Network: ALT.

Tue 08-23 Texas 1 Welterweight Title Bout: Anselmo Martinez vs. Quinn Mulhern Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 08-22 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 421
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 08-22 Texas 2 Espinoz vs Castillo / Botello vs Haney / Rubio vs Cantu / Traves vs Clementio / Garcia vs Severn Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 08-22 Episode 7 – Shockwave ft. Zak Bucia vs. Nicholas Christy, Ben Davis vs. Randal Limond, Matt Muramoto vs. Charles Bennett, Marcus Gaines vs. Jeremiah Metcalf Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 08-20 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 08-20 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Check local cable listings
Time: 11:00pm. Network: TCN.

Sat 08-20 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque DirecTV Channel 635  
Time: 10:00pm. Network: MSG+.

Sat 08-20 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque DirecTV Channel 635
Time: 6:00pm. Network: MSG+.

Sat 08-20 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque DirecTV Channel 635  
Time: 3:00am. Network: MSG+.

Sat 08-20 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 2:00am. Network: ALT.

Fri 08-19 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Fri 08-19 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Thu 08-18 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Check local cable listings  
Time: 9:00pm. Network: TCN.

Wed 08-17 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque DirecTV Channel 635
Time: 5:00pm. Network: MSG+.

  Tue 08-16 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 08-15 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Dish Network Channel 421
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 08-15 Episode 6 – High Altitude ft. Jeremy Osheim vs. James Fisher, James Flores vs. Tim Sosa, Loren Shorty vs. Dominic Gusamantes, Charlie Williams vs. Zach Larimore, Kevin Wirth vs. Grant Hobbs, Amylynn Salopek vs. Elsie Henri, and Javier Rubio vs. Isaque Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Mon 08-15 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Check local cable listings
Time: 12:00am. Network: TCN.

Sat 08-13 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 08-13 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez DirecTV Channel 635
Time: 6:00pm. Network: MSG+.

Sat 08-13 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:30am. Network: ALT.

Fri 08-12 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Fri 08-12 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Check local cable listing  
Time: 8:00pm. Network: TCN.

Fri 08-12 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Thu 08-11 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Check local cable listing  
Time: 9:00pm. Network: TCN.

Wed 08-10 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez DirecTV Channel 635
Time: 5:00pm. Network: MSG+.

Tue 08-09 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 4:00pm. Network: SUN.

Tue 08-09 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 08-08 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Dish Network Channel 421
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 08-08 Episode 5 – Next Generation ft. Kris Armbrister vs. Chris Culley, Marvin Garcia vs. Shad Smith, and Kana Hyatt vs. Bobby Sanchez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 08-06 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 08-06 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez DirecTV Channel 635
Time: 10:00pm. Network: MSG+.

Sat 08-06 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez DirecTV Channel 635  
Time: 6:00pm. Network: MSG+.

Sat 08-06 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez DirecTV Channel 635
Time: 3:00am. Network: MSG+.

Fri 08-05 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Fri 08-05 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez Check local cable listing
Time: 8:00pm. Network: TCN.

Fri 08-05 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Wed 08-03 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez DirecTV Channel 635
Time: 5:00pm. Network: MSG+.

Tue 08-02 Episode 3 – Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 11:00am. Network: ALT.

Mon 08-01 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez Dish Network Channel 421
Time: 10:30pm. Network: CST.

Mon 08-01 Episode 4 – Next Generation ft. Chris Holdsworth vs. Juan Rivas and Brendan Tierney Vs. David Gomez Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 07-30 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 07-30 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston DirecTV Channel 635  
Time: 10:30pm. Network: MSG+.

Sat 07-30 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston DirecTV Channel 635
Time: 6:00pm. Network: MSG+.

Sat 07-30 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston DirecTV Channel 635  
Time: 3:00am. Network: MSG+.

Fri 07-29 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Fri 07-29 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 2:00am. Network: ALT.

Wed 07-27 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Tue 07-26 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 4:00pm. Network: SUN.

Tue 07-26 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 07-25 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 421
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 07-25 KOTC Epic Force ft. Tyler East vs. Nick Gaston Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 07-23 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 07-23 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum DirecTV Channel 635
Time: 10:30pm. Network: MSG+.

Sat 07-23 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum DirecTV Channel 635  
Time: 6:00pm. Network: MSG+.

Sat 07-23 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum DirecTV Channel 635
Time: 3:00am. Network: MSG+.

Sat 07-23 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 2:00am. Network: ALT.

Fri 07-22 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Fri 07-22 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum DirecTV Channel 635  
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Tue 07-19 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 4:00pm. Network: SUN.

Tue 07-19 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 07-18 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum Dish Network Channel 421
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 07-18 KOTC Epic Force ft. Jared Papazian vs. Abel Cullum Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 2:00am. Network: SUN.

Sat 07-16 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 11:00pm. Network: SUN.

Sat 07-16 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt DirecTV Channel 635  
Time: 10:30pm. Network: MSG+.

Sat 07-16 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt DirecTV Channel 635
Time: 6:00pm. Network: MSG+.

Sat 07-16 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt DirecTV Channel 635  
Time: 3:00am. Network: MSG+.

Sat 07-16 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 2:00am. Network: ALT.

Fri 07-15 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681  
Time: 10:00pm. Network: ALT.

Fri 07-15 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt DirecTV Channel 635
Time: 1:00pm. Network: MSG+.

Tue 07-12 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653  
Time: 4:00pm. Network: SUN.

Tue 07-12 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 410 / DirecTV Channel 681
Time: 1:00am. Network: ALT.

Mon 07-11 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 421  
Time: 7:30pm. Network: CST.

Mon 07-11 KOTC Moral Victory ft. Kenny McCorkell vs. Brandon Hunt Dish Network Channel 422 / DirecTV Channel 653
Time: 2:00am. Network: SUN.

 

 
Subscribe to RSS calendar feed
 
Available on the following cable and satellite providers
       
 
 
 
Pay Per View
SAT- 9/20 "Aerial Assault II"
Menominee Casino Resort
Keshena, WI
BOX OFFICE
SAT- 9/27 "Magnum Force"
Black Bear Casino Resort
Carlton, MN
SAT- 9/27 "Haymaker"
Las Cruces Convention Center
Las Cruces, NM
THU- 10/2 "Battle for the Belt"
San Manuel Casino
Highland, CA
SAT- 10/4 "Diversion"
WinnaVegas Casino Resort
Sloan, Iowa
SUN- 10/12 "Lone Survivor"
The Meadows Casino
Washington, PA
BOX OFFICE
SUN- 10/18 "Rebellion"
Lake of the Torches Casino
Lac du Flambeau, WI
King of the Cage   MMA Championship
HOME | CONTACT US | SITEMAP | LEGAL | POLICIES  
   
MMA
Sponsors
MSG+
iNDEMAND Pay Perview
Sponsors
Magna Flow Exhaust
Throttle TV
Never Quit
KOTC Canada
KOTC Deportes
King of the Cage Singapore
Chew On This
Unbreakable
King of the Cage
Previous
Next
Close Move
KOTC Fight Gloves King of the Cage T-Shirts King of the Cage Ladies T-Shirts King of the Cage Hats